Diksiyon Kursu

Image module
T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Sertifikasyon Programı
Online Ön-Kayıt
Neler Kazanacaksınız?
  • Sertifika: T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Sertifika
  • Sertifika: Atılım Akademi Katılım Sertifikası
  • Sertifika: Sunum Teknikleri Sertifikası
  • Sertifika: CV Hazırlama ve İfade Teknikleri Sertifikası
  • Sınıf Kapasitesi: 10 Kişilik Sınıflar

Diksiyon eğitimi: Konuşma eğitimi büyük oranda ailelerin gelenek, görenek ve alışkanlıkları sınırındadır. Bu da sakınca yaratır.

Çocuktaki konuşma yeteneğinin vaktinde geliştirilmesi gerekir. Ailede verilemeyen eğitim okullarda da yetersizdir. Bu da ilişkilerimizde, iş hayatımızda sorunlar yaratır.

Bu sorunun giderilmesi için bireyin hem kendi çabası olmalı ve bu çabalarını destekleyici eğitim kurumlarına ihtiyaç vardır.

İşte ATILIM AKADEMİ bu anlamda bireylere yön gösterici onları bilgilendirici olmaktadır.

Nefes Teknikleri (Diyafram Nefesi), Vücudu Gevşetme Egzersizleri, Sesi Isıtma Teknikleri, Harflerin Boğumlanması, Seste Bükümlülük ve Esneklik, Sese Tını Kazandırma Çalışmaları, Konuşma Dili ve Yazı Dili Farkları, Türkçe’de Büyük Ünlü Uyumu, Küçük Ünlü Uyumu, Orta Hecenin Düşmesi, Ünlü Daralması, Hece Düşmesi, Ünsüzlerin Benzeşmesi, Vurgu, Durak, Ulama, Tonlama, Gevşeklik, Atlama, Tutukluk, Kekemelik, Pelteklik, Asalak Sözler, Sık Yapılan Telaffuz Hataları, Osmanlıca Şiirlerden Örnekler, Şiir Okuma Teknikleri, Türk Şiirlerinden Örnekler, Sunum, Mizaha Giriş (Fıkra Örnekleri), Özlü Sözler Atasözleri, Röportaj Teknikleri, Şarkılarla Sese Melodi Kazandırma, Münazara Örnekleri, Açık Oturum, Beden Dili, Jest Mimik Çalışmaları, Drama Çalışması …